Sezónne zimné záhrady

Zimná záhrada je ideálnou formou moderného bývania, v ktorom sa kladie veľký dôraz na citlivé prepojenie obytného priestoru s prírodou. Poskytuje skvelé prostredie na vašu relaxáciu. Najčastejším konštrukčným riešením nami dodávaných zimných záhrad je drevená nosná konštrukcia z lepených hranolov a hliníkových stien s prerušeným tepelným mostom, ktoré môžu byť posuvné, otváracie, skladacie – harmonikové alebo pevné.

Harmonikové dvere umožňujú otvorenie najväčšej plochy, ale pri tomto spôsobe otvárania je potrebné počítať s určitým priestorom pre naskladané časti v interiéri. U posuvných dverí tento problém odpadá, ale na druhú stranu veľkosť otvorenia plochy je o niečo menšia. Povrchová úprava drevenej konštrukcie a hliníkových profilov sa dá zladiť farebnými odtieňmi podľa farebnej škály RAL a v prípade náročnejšieho zákazníka dodáme aj povrchovú úpravu profilov v imitácii dreva.

Zastrešenie zimnej záhrady polykarbonátom LEXAN* Solar Control* má jednostrannú reflexnú vrstvu. Táto nová špeciálna vrstva je nanesená z vnútornej strany a umožňuje „kontrolovať“ prestup slnečného žiarenia do interiéru. Komfort zasklievania zvyšuje tým, že citeľné zníženie skleníkového efektu dosahuje bez výrazného zníženia priepustnosti svetla. Polykarbonáty zn. Lexan* majú obojstranný UV filter, ktorý chráni samotný polykarbonát a aj drevenú konštrukciu, na ktorej je uložený a tým prispieva k dlhej životnosti celej zimnej záhrady. Polykarbonát je zvrchu prichytený hliníkovými prítlačnými lištami, ktoré môžu byť tiež vo farbe RAL. Nami použitý systém prichytávania polykarbonátu alebo skla na strešnej konštrukcii sa skladá z niekoľkých typov gumových tesnení. Celý systém má taktiež vyriešený problém odvodu skondenzovanej vody z krokvy. Týmto systémovým spôsobom prestrešenia, maximálne chránime drevenú konštrukciu pred vplyvmi počasia.

Pri realizácii zimných záhrad je veľmi dôležitá otázka vetrania. Vhodným rozmiestnením okien a celých otváracích stien sa dá do určitej miery zachovať príjemná klíma, ale len pri miernejšej intenzite slnečného žiarenia. V horúcom lete, na poludnie, je nevyhnutnosť použitia tieniacej techniky, najlepšie z exteriéru. Zimné záhrady vytvorené drevenou konštrukciou sú pre svoje tepelnoizolačné vlastnosti a veľmi dobrý pomer cena – kvalita najpredávanejším typom nami dodávaných zimných záhrad.